• green_down.png
  • green_down.png
  • green_down.png

Tomografia CBCT
Stomatologiczno-Laryngologiczna

Tomografia zatok i dróg oddechowych w obszarze głowy

Tomografia najwyższej precyzji
i najniższej dawki promieniowania

Radiologia dla stomatologii

08/01/2014
Badanie CBCT dla stomatologii Koszt badania
   

mały obrazek (zastosowanie: endodoncja, pojedyncze wszczepy implantologiczne,

zęby zatrzymane, przypadki wymagające maksymalnej redukcji dawki)                          

170 zł

średni obrazek: szczęka lub żuchwa

190 zł
   

bardzo duży obrazek: szczęka i żuchwa

320 zł
 
duży obrazek: oba stawy skroniowo – żuchwowe 270 zł

 

Radiologia dla stomatologii

 

Badania tomograficzne w stomatologii stanowią bardzo istotny element dla prawidłowej diagnozy. Wiele schorzeń lub stanów zapalnych widocznych jest dopiero na zdjęciu tomograficznym. Takie badania są również bardzo często niezbędne przed podjęciem leczenie ortodontycznego. Dla pełnego obrazu warto dostosować badanie do konkretnego miejsca w jamie ustnej lub całej głowy.

 

Pracownia radiologiczna Panoramica prowadzi badania również w zakresie stomatologii z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu. Wykonujemy badanie CBTC w poszczególnych formatach obrazów.

 

Mały obrazek badania ma zastosowanie w endodoncji, pojedynczych wszczepach implantologicznych, zębach zatrzymanych, oraz przypadkach wymagających maksymalnej redukcji dawki promieniowania.

 

Średni obraz stosowany jest w badaniu szczęki i żuchwy wraz z gałęziami lub bez.

Duży obraz natomiast jest w przypadku tomografii całej głowy, z kolei bardzo duży obraz obejmuje oba stawy skroniowo - żuchwowe.

 

Dzięki różnorodności formatów obrazów i nowoczesnemu sprzętowi do badań CBTC możliwa jest szybsza i w pełni dokładna diagnostyka stanów zapalnych i schorzeń stomatologicznych. Pozwala to na odpowiednio szybkie działanie ze strony lekarza.

 

 

Stomatologia jest dziedziną, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat rozwijała się niezwykle dynamicznie. Ten rozwój miał miejsce w dużej mierze dzięki postępowi technologicznemu i wprowadzeniu najnowocześniejszych metod badań radiologicznych, w czasie których pacjent nie jest już narażony na zbyt dużą dawkę promieniowania. Nowoczesne cyfrowe zdjęcia radiologiczne zapewniają maksimum bezpieczeństwa i skuteczności, przy minimalnej dawce promieniowania. Tomografia stomatologiczna Radom w pracowni Panoramica wykonywnaa jest przy użyciu najnowocześniejszego oprogramowania i sprzętu. Takie badania są pomocne nie tylko przy leczeniu stomatologicznym, ale również przed podjęciem leczenia ortodontycznego. Dokładne zobrazowanie układu zębów szczęki i żuchwy oraz pozostałych kości pozwala na szybkie i dokładne wydanie diagnozy, a w konsekwencji podjęcie skutecznego leczenia. Jeszcze 30 lat temu nie byłoby to możliwe. Badanie trwa mniej niż minutę i jest bezbolesne. 

 

 

Zapraszamy do pracowni Panoramica na profesjonalne badania tomograficzne w zakresie stomatologii i nie tylko.

 

Panoramica

Wykonujemy - zdjecia RTG w projekcji 2D
pantomograficzne cefalometryczne punktowe
- tomografia stomatologiczna
-tomografia laryngologiczna

CZYTAJ small arrow

Kontakt

26-600 Radom
Ul. Okulickiego 48
tel. +48 48 679 61 71, kom. 691 77 99 77 .

Email: info@panoramica.pl

map Zobacz dojazd