• green_down.png
  • green_down.png
  • green_down.png

Tomografia CBCT
Stomatologiczno-Laryngologiczna

Tomografia zatok i dróg oddechowych w obszarze głowy

Tomografia najwyższej precyzji
i najniższej dawki promieniowania

Radiologia 2D

08/01/2014
Cyfrowe zdjęcia RTG Koszt badania
   
punktowe 50 zł
   
zgryzowe szczęki i żuchwy 80 zł
   
pantomograficzne 80 zł
   
cefalometryczne  80 zł
   
stawów skroniowo – żuchwowych w zwarciu i rozwarciu 80 zł
   
zatok 80 zł
   

nosogardła

80 zł

 

 

 

 
dodatkowy nośnik (płyta CD lub klisza) dopłata 20 zł

 

 

Panoramica 3D

 

26-600 Radom

Ul. Okulickiego 48

tel. +48 48 679 61 71, kom. 691 77 99 77 .

Email: info@panoramica.plRadiologia

 

Radiologia jest dziedziną, która na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, stopniowo nabierała coraz większego znaczenia. Wciąż szukano coraz lepszych metod badań, które będą umożliwiały szybszą i znacznie dokładniejszą diagnozę. Wraz z rozwojem technologii, zmieniała się również radiologia.

 

W pracowni radiologicznej Panoramica w Radomiu wykorzystywany jest najnowocześniejszy sprzęt do badań radiologicznych i tomograficznych, który umożliwia nie tylko dokładną diagnozę dając lekarzom pełny, szczegółowy obraz, ale również zdjęcia w 3 D.

 

Radiologia wykorzystywana jest zarówno w laryngologii, jak i stomatologii, oraz innych dziedzinach medycyny. Radiologia punktowa wykorzystywana jest przede wszystkim w badaniach stomatologicznych, prześwietleniach zębów, jak również wybranych punktach ciała, które wymagają dokładnego i szczegółowego obrazu dla właściwej diagnozy.Radiologia cefalometryczna z kolei to przede wszystkim zdjęcia rentgenowskie wad zgryzu, ortodontycznych. Im lepszy sprzęt, tym pełniejszy obraz dla ortodonty, co wpływa z kolei na planowanie leczenia. Każda osoba, która przygotowuje się np. do aparatu ortodontycznego, musi mieć wykonane takie badanie. Również w protetyce stomatologicznej są wykorzystywane zdjęcia rentgenowskie cefalometryczne. Dają one pełny obraz kości twarzoczaszki. Radiologia stawów skroniowo - żychwowych również pojawia się przy planowaniu leczenia ortodontycznego, stawianiu diagnozy stomatologicznej, jak również w protetyce. Ponadto zdjęcia rentgenowskie stawów skroniowo - żuchwowych są istotne w diagnostyce urazowej.Zdjęcia rengenowskie mogą obrazować całe ciało, jak również jego wybrane części. Radiologia dłoni, zatok, kręgosłupa, głowy, klatki piersiowej to codzienność w leczeniu ortopedycznym i oczywiście chirurgicznym, a także laryngologicznym.

 

Obecnie wykonywane są już zdjęcia rentgenowskie i tomografia w formacie 3 D. Dzięki temu lekarz uzyskuje jeszcze lepszy, pełniejszy obraz. Jest to niezwykle istotne jeżeli objawy wskazują na kilka różnych schorzeń i istnieje ryzyko błędnej diagnozy przy stosowaniu tradycyjnych, podstawowych badań. Radiologia 2 D z kolei jest powszechnie stosowana. Zmieniają się jednak oprogramowania i aparaty do wykonywania zdjęć.

 

 

Najlepszy Pantomogram 

 

 

W pracowni Panoramica wykonujemy zdjęcia rentgenowskiej najwyższej klasy pantomogramem z nowoczesnym oprogramowaniem. Zdjęcia zaskakują pozytywnie niejednego pacjenta i lekarza. Pantomogram cyfrowy, z którego korzystamy, emituje o wiele mniejszą dawkę promieniowania, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny. Zdjęcia są również zapisywane na płycie CD. Badanie nie trwa dłużej niż minutę, jest komfortowe dla pacjenta i daje doskonały obraz do właściwej diagnozy dla lekarza.

 

Drugim rodzajem badania wykonywanym w naszej pracowni jest tomografia wiązki stożkowej CBTC. W tym badaniu wykorzystywane jest promieniowanie rengenowskie w formie wiązki stożkowej, które obraca się wokół pacjenta. Jest to szybka i wyjątkowo precyzyjna odmiana klasycznej tomografii komputerowej. Jeden obrót lampą wystarczy aby uzyskać precyzyjny obraz, dzięki czemu badanie trwa znacznie krócej a pacjent otrzymuje bardzo małą dawką promieniowania.

 

W Panoramice korzystamy z najnowocześniejszego tomografu dostępnego na rynku - Kodak CS 9300 3D Premium. Jest on przeznaczony do badań stomatologiczno - laryngologicznych i znajduje zastosowanie w dziedzinach związanych ze stomatologią i laryngologią: tomografia zatok i dróg oddechowych w obrębie głowy, tomografia ucha wewnętrznego (dwoje uszu) to dwa główne rodzaje badań radiologii 2D.
Tomografia zatok i dróg oddechowych w obrębie głowy

 

Zatoki odgrywają bardzo ważną rolę w procesie oddychania, zapewnianiu ochrony oczodołów i mózgu, zwiększania wytrzymałości kości twarzoczaszki, a także przewodzeniu dźwięków i emisji głosu. Jeżeli pojawia się w zatokach stan zapalny, wówczas wszystkie te procesy są utrudnione. W ostrych przypadkach zapalenia zatok pojawiają się nieodwracalne zmiany w błonie śluzowej.

 

Badania prowadzone w pracowni Panoramica za pomocą tomografu CBTC dają znacznie lepszy obraz zatok i dróg oddechowych, a przede wszystkim w porównaniu do tradycyjnych badań laryngologicznych, są nieinwazyjne i korzystne dla pacjenta. Radiologia w laryngologii to swego rodzaju nowość, jednak tomografia zatok i dróg oddechowych to ogromna i skuteczna pomoc w diagnostyce chorób laryngologicznych. Obrazy tomograficzne dają lekarzom możliwość znacznie szybszej i dokładniej diagnostyki, tym bardziej, że zatoki i drogi oddechowe są trudno dostępnymi miejscami do badania i diagnostyki.
Tomografia ucha wewnętrznego

 

Stan zapalny ucha wewnętrznego dotyczy najczęściej błędnika. Pojawiają się wówczas nudności, zawroty głowy lub wymioty, jak również może się pojawiać ból ucha, jednak w przypadku stanu zapalnego błędnika, nie musi . W przypadku ostrego stanu zapalnego, może być konieczna hospitalizacja.  

 

Najważniejsze przy zapaleniach ucha wewnętrznego jest zatrzymanie choroby. Leczenie zaczyna się po podstawowych badaniach i diagnostyce. Najczęstszą formą badania jest otoskopia. Jednak aby diagnoza była pełna, potrzebne jest również badanie rentgenowskie kości skroniowej i tomografii komputerowej.

 

Tomografia ucha wewnętrznego pozwala na bardzo szybką i w pełni trafną diagnozę dla lekarzy. Jest to bardzo istotne w przypadkach ostrego zapalenia ucha, gdyż wówczas należy działać szybko i skutecznie. Jest to badanie nieinwazyjne, wygodne dla pacjenta. Dzięki tomografowi CBTC lekarz uzyskuje pełny obraz ucha wewnętrznego o bardzo dobrej jakości. Badania trudno dostępnych miejsc już nie muszą wiązać się z dyskomfortem pacjenta. Dzięki tomografii są one szybkie, dają doskonały całościowych obraz.Zapraszamy do pracowni radiologicznej Panoramica. Radiologia i tomografia zyskuje tu zupełnie inny wymian, na najwyższym i nowoczesnym poziomie.

 

Panoramica 3D

26-600 Radom

Ul. Okulickiego 48

tel. +48 48 679 61 71, kom. 691 77 99 77 .

Email: info@panoramica.pl

 

 

Panoramica

Wykonujemy - zdjecia RTG w projekcji 2D
pantomograficzne cefalometryczne punktowe
- tomografia stomatologiczna
-tomografia laryngologiczna

CZYTAJ small arrow

Kontakt

26-600 Radom
Ul. Okulickiego 48
tel. +48 48 679 61 71, kom. 691 77 99 77 .

Email: info@panoramica.pl

map Zobacz dojazd